Čtecí okénko

Ověřeno v praxi! Nejprodávanější
60 Kč
Ihned k odeslání (>5 ks)

Usnadní čtení všem dětem v první třídě.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Čtecí okénko nebo chcete-li čtecí proužek je didaktická pomůcka pro všechny děti v prvních třídách, které se začínají učit číst. 

Jak naučit správně dítě číst? Správný postup se prvňáček bude učit až v první třídě společně se spolužáky. Čtecí okénko mu však může mnohé usnadnit. V praxi se používá tak, že se okénko (výřez) položí na řádek, který dítě právě čte a okolní text je zakrytý. Dítě se tak dokáže lépe soustředit na samotné čtení a nebudou jej rušit obrázky a text okolo. Již odpadne starost o to, aby dítě nepřeskakovalo řádky. 

Porozumění čtenému textu je také velmi důležitou dovedností, kterou se musí prvňáček brzy naučit. I v tomto dokáže čtecí okénko pomoci tím, že dítě lépe udrží pozornost. 

Didaktická pomůcka pro výuku čtení - ČTECÍ OKÉNKO - je vhodná pro všechny děti. Pro ty, kteří se teprve začínají učit číst i pro ty, kteří už sice čtou delší dobu, ale stále jim to dělá potíže a nepřináší jim to radost, jakou by mělo.

Čtecí proužek jsme vyrobili z měkkého plastového materiálu. Je tedy ohebný a bez úhony snese i nešetrné dětské zacházení :-). Pokud jej dítě domů přinese zmačkaný v aktovce, stačí jej na pár minut zatížit knížkami :-). Proužek lze také používat i jako záložku do knihy. Velikost čtecího okénka je cca 30 x 7 cm a otvor pro čtení je 20 x 1 cm. Pohodlně se do výřezu tedy vejde celý řádek slabikáře formátu A4.