Grafomotorika

Grafomotorický vývoj dětí vychází z úrovně rozvoje hrubé a jemné motoriky. Hrubá motorika znamená pohyblivost nohou, rukou a celého těla, jemná motorika je rozvíjena pohyby prstů a zápěstí. Jemná motorika se u malých dětí rozvíjí skládáním stavebnic, obázkových skládaček, kresbou a dalšími rukodělnými tvořivými činnostmi.

Grafomotorické schopnosti dítěte ve školním věku významně ovlivňují psaní. Pokud má dítě problém s rozvojem grafomotoriky, projevuje se to obtížemi s výukou psaní písmen. Písmo takového dítěte bývá kostrbaté, neúhledné a nečitelné.

Tato kategorie nabízí grafomotorická cvičení ve formě pracovních sešitů, na kterých si dítě hravou formou nacvičí správné držení tužky a uvolní si ruku. Grafomotorické listy jsou stíratelné a lze je tedy používat opakovaně. V nich si děti nejdřív procvičují kreslení a později si osvojí i základy psacího písma.

Dřevěné šablony slouží k nácviku psaní a kreslení a jsou určeny dětem, které potřebují nejprve získat potřebné sebevědomí v oblasti grafomotoriky, aby mohly později začít pracovat s grafomotorickými pracovními listy.

 
30
190130190
Značky
 

Stránka 1 z 3 - 48 položek celkem

Další produkty

Stránka 1 z 3 - 48 položek celkem