O nás

 

Náš internetový obchod funguje od 1.6.2014, ale první myšlenka přišla asi rok dříve...

 

Všechno to začalo, když našemu synovi diagnostikovali Autismus. Do této doby jsme vůbec netušili, co porucha autistického spektra znamená a co obnáší. Začali jsme večery trávit u hromady knih a internetu. Hledali jsme cokoli, co by nám a našemu synovi mohlo ulevit v každodenních těžkostech.

 

Narazili jsme na metodu strukturovaného učení a zjistili jsme, že základem je tabule pro denní režim a strukturovaná krabice pro plnění úkolů. Ale kde tyto pomůcky sehnat? A tak jsme si je nakreslili, poprosili šikovného truhláře, nechali vyrobit a začali jsme je doma používat... Uplynula spousta času, než jsme zjistili, že toho bude potřeba mnohem více...

 

Čím dál častěji nás napadlo, že jsme ztratili zbytečně dlouhou dobu hledáním a pátráním po různých pomůckách, knihách a informacích. Kdybychom to vše našli na začátku, nejlépe na jednom místě, mohli bychom s našim synem „pracovat“ mnohem dříve. A o to přeci jde! Čím dříve, tím lépe!

 

Čas plynul a naše myšlenka začala mít reálnou podobu :-). 1.6 2014 se nám podařilo otevřít internetový obchod www.ucimeseradi.cz, ve kterém nabízíme pomůcky, které sami používáme! Pomůcky pro strukturované učení, úkoly, dřevěné naučné hračky, didaktické hry, grafomotorická a logopedická cvičení, knihy a další...

 

Našim přáním je, aby si u nás vybrali rodiče dětí s autismem, rodiče dětí s běžným vývojem nebo také pedagogové speciálních i běžných škol.

 

Všechno co děláme, děláme s osobním zaujetím a lidským přístupem... A věříme, že je to vidět! :-)

 

logo