Náš příběh

Náš internetový obchod www.ucimeseradi.cz funguje od 1.6.2014, ale první myšlenka přišla mnohem dříve...

 

JAK TO VŠECHNO ZAČALO? 

Všechno to začalo, když našemu synovi diagnostikovali AUTISMUS (PAS). Do té doby jsme vůbec netušili, co porucha autistického spektra znamená a co obnáší. Lékař prohlásil, že náš syn je nevzdělavatelný a je vhodné jej umístit do ústavu. Měli jsme pocit, že se nám celý život právě rozpadl pod rukama.

 

CO S TÍM?

Začali jsme večery trávit u hromady knih a internetu. Navštěvovali jsme různá školení, semináře, kurzy, přednášky a workshopy. Hledali jsme cokoli, co by nám a hlavně našemu synovi mohlo ulevit v každodenních těžkostech. Něco, co by nám umožnilo jako rodině fungovat. 

Našli jsme metodu strukturovaného učení a pročítali jsme mnoho pozitivních zkušeností. To nám dodalo tolik potřebnou naději. Základem je tabule pro denní režim a strukturovaná krabice pro plnění úkolů. Ale kde tyto pomůcky sehnat? Nebylo vůbec jednoduché tyto pomůcky koupit a tak jsme si je nakreslili, poprosili šikovného truhláře, nechali vyrobit a začali jsme je doma používat.

První nepatrné pokroky na sebe nenechaly dlouho čekat a díky nim u nás doma zavládlo nadšení. Nadšení z toho, že jsme na správné cestě! Postupem času jsme přicházeli na to, že je toho potřeba mnohem více. A tak jsme se do toho s vervou pustili...

Čím dál častěji nás napadalo, že jsme ztratili zbytečně dlouhou dobu hledáním a pátráním po různých pomůckách, knihách a informacích. Kdybychom to všechno našli na začátku... Nejlépe na jednom místě... Mohli bychom našeho syna začít rozvíjet mnohem dříve. A o to přeci jde! Čím dříve, tím lépe!

 

A JAKÉ JE TO NYNÍ?

Náš syn v současné době navštěvuje druhý stupeň BĚŽNÉ ZÁKLADNÍ ŠKOLY. Jeho asistentka je náš poklad! Domácí přípravě musíme věnovat spoustu času, ale jeho studijní výsledky jsou dobré. Co je ale mnohem důležitější? To, že je náš syn plnohodnotnou součástí třídního kolektivu běžných dětí. To, že v kolektivu dokáže bez problémů fungovat. To, že má opravdové kamarády.

Kde je to nevzdělavatelné dítě vhodné do ústavu? To už je dávno pryč... Dokonce jsme se dostali do fáze, kdy na něm cizí člověk nepozná jakoukoli jinakost. Tohle jsme si před lety nepředstavovali ani v nejdivočejších snech. A teď je to realita. Jsme na něj neuvěřitelně pyšní!!!

 

A PROTO TO DĚLÁME

A mezi tímto vším se nám v hlavě stále objevovala myšlenka na vlastní internetový obchod s pomůckami. Myšlenka nabírala stále reálnější obrysy a 1.6.2014 se nám podařilo otevřít e-shop. 

 

Učíme se rádi -  to je svět, kde najdete pomůcky, které jsme navrhli, vyrobili, pečlivě otestovali v reálném prostředí a jsme o nich 100% přesvědčeniJsou to významní pomocníci při rozvoji dětí s autismem, dětí s jiným znevýhodněním, poruchami učení nebo speciálními vzdělávacími potřebami. 

Našim cílem jsou pomůcky, které umožní rozvíjet se, učit se a růst vlastním tempem a způsobem, který respektuje individuální schopnosti. Jednoduše pomůcky, které ulehčí každodenní výzvy a usnadní vzdělávání vašeho dítěte. Protože když se učení stane zábavou, otevírají se nekonečné možnosti...

 

Všechno co děláme, děláme s osobním zaujetím a lidským přístupem... Naše práce nás baví, naplňuje a dává nám obrovský smysl. A věříme, že je to vidět! :-)

 

tužka v kolečku

ucimeseradi.cz4