Dřevěné pexeso nejen pro nevidomé

 
  • 1 z 3
 

Díky vystupujícím tvarům mohou toto pexeso hrát jak děti s těžkým zrakovým postižením, tak děti nevidomé...

Dostupnost Vyrobíme pro Vás do 14 dnů
320 Kč    
Kategorie Strukturované učení
 

Díky tomu, že má toto dřevěné pexeso obrázky, které vystupující ze základní destičky, je vhodné jako pomůcka nejen pro nevidomé děti, ale také pro děti s různými stupni zrakového postižení.

Pexeso rozvíjí a trénuje paměť, prostorovou orientaci, přirozenou soutěživost a mnoho jiných dovedností, které jsou pro děti velmi důležité. Úroveň obtížnosti této hry může rodič či pedagog volit podle individuálních potřeb. Nejmenší děti mohou hrát např. jen se čtyřmi dvojicemi obrázků, předškoláci již mohou zkusit hrát se všemi dvaceti dvojicemi.

Tato sada DŘEVĚNÉ PEXESO obsahuje 20 dvojic obrázků (tedy 40 karet) a je vyrobena z topolové překlilžky. Rozměr jednotlivých karet s obrázky je 5 cm x 5 cm. Tvar, který vystupuje ze základní karty má výšku 3 mm.

Pexeso je dodáváno jako polotovar a můžete si jej tedy upravit podle svých individuálních potřeb. Např. dřevěnou kartičku nabarvit (pastelkami, fixami, barvami) černou barvou a vystouplý tvar můžete ponechat přírodní. Tento vytvořený kontrast je vhodný pro slabozraké děti.

Pokud se rozhodnete dřevěné pexeso ponechat v přírodní verzi, je potřeba přilepit tvary na vyznačení místa na kartách. Na toto lepení postačí lepidlo typu Herkules a na pár minut zatížit. Máte obavy, že je lepení náročné? Přečtěte si náš podrobný fotonávod a přesvědčte se, že to zvládne opravdu každý.

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat hodnocení
Nevyplňujte toto pole: