Cestování

 
 

Míváte problémy při cestování? Vyzkoušejte tuto pomůcku!

Dostupnost Skladem (1 ks)
100 Kč    
Kategorie Strukturované učení
 

Tento cestovní proužek je určený především pro autisty a děti s narušenou komunikační schopností, kterým dělá cestování potíže. Mohou cítit například nervozitu nebo vztek, protože neví kam jedou, jak dlouho to potrvá, kam jedou potom a kdy se konečně vrátí domů. Snížit míru stresu z cestování a tím redukovat případné "problémové chování" může vizualizace. Vhodnou pomůckou pro takovou vizualizaci je procesní schéma CESTOVÁNÍ.

Před jízdou rodič, pedagog či vychovatel přichystá na proužek piktogramy a ihned na začáku cestování dá dítěti do ruky proužek s vysvětlením a ukázáním jak bude cestování probíhat. První piktogram je na proužku "na pevno" a znamená MY. Další obrázky už jsou vyměnitelné (díky suchým zipům). Za každým obrázkem dílčího cíle cesty necháme volné místo, kam si dítě samo umístí obrázek s háčkem a bude vědět, že toto už je "splněno."

Balení obsahuje jeden cestovní proužek, obrázky: auto, autobus, tramvaj, jít pěšky, škola, školka, obchod, návštěva, plavání, lékař, kroužek (sport), domů a 3 ks háčků.

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat hodnocení
Nevyplňujte toto pole: