Motivační proužek NÁCVIK PRACOVNÍHO CHOVÁNÍ

95 Kč
Ihned k odeslání (5 ks)

Jak děti naučit dennímu plnění úkolů?

Detailní informace

Detailní popis produktu

To, že si dítě sedne ke stolu a splní si své domácí úkoly většinou nejde úplně samo. Je vhodné nácvik pracovního chování dětí podpořit tímto MOTIVAČNÍM PROUŽKEM. 

Tabulka obsahuje 6 řádků - z počátku to může znamenat 6 kroků jednoho úkolu (například roztřídit 6 karet k nadřazenému pojmu, nebo vypočítat 6 příkladů), později to může znamenat již 6 ucelených úkolů. Vždy záleží na individuální potřebě vašeho dítěte. V praxi se ukázalo, že každé dítě reaguje lépe na jiný obrázek - proto jsme sadu vytvořili tak, že k hotovému úkolu můžete přiřadit zelenou "fajfku" hotovo, úsměvného smajlíka, nebo palec nahoru tzv. "like". 

Motivační proužek pro nácvik pracovního chování přináší úlevu především dětem s autismem nebo s ADHD - "čas" pro práci je jasně vizualizovaný, dítě tomu rozumí a je klidnější. Stejně tak ale může tento motivační proužek posloužit i dětem se zcela zdravým vývojem, které musí denně procvičovat logopedii nebo s nástupem do první třídy zjistí, že každý den budou muset doma plnit domácí úkoly. 

Více informací o tom, jak nácvik pracovního chování může vypadat si přečtěte v našem článku: Jak přimět dítě ke každodennímu plnění úkolů

Sada obsahuje laminovanou tabulku (20 x 9 cm) + 6 úsměvných smajlíků, 6 "fajfek" a 6 palců nahoru.