Rozvoj sociálních dovedností u dětí s autismem

230 Kč
Doplníme pro Vás do 14 dnů

Především pro děti předškolního věku a děti se sníženými rozumovými schopnostmi.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Dítě, které nereaguje na sociální podněty rodičů a má nepřiměřené chování v sociálních situacích, vyvolává v rámci širší rodiny i okolí pochybnosti o správné výchově.

Situace rodiny, do které se narodí dítě s autismem ale není vůbec jednoduchá a na takovou situaci není rodina nikdy dostatečně připravená. Ale i přesto je to právě rodina a její podpora, která může dítěti zajistit vhodné podmínky pro jeho další rozvoj. Proto je nezbytné, aby se rodiče nebáli obrátit se na odborníky, kteří jim poradí, jak úspěšně rozvíjet sociální dovednosti u jejich dítěte.

Podporou rodiny v této situaci je i tato kniha, ve které se autorky (Věra Čadilová a Zuzana Žampachová) snaží vysvětlit, proč se dítě s poruchou autistického spektra (PAS) takhle chová, proč je důležité zohlednit i mentální věk dítěte a proč je potřeba měnit vnější podmínky k tomu, aby se děti sociálním dovednostem naučily. Chtějí ukázat, že snaha změnit dítě k obrazu svému není ta správná cesta, ale vytvářet dítěti podmínky pro to, aby bylo úspěšné je mnohem lepší!

Obě autorky této publikace se opírají o své dlouholeté zkušenosti z práce s dětmi s autismem, při které zjistily, že pochopení a porozumění chování autistů je klíčem k jejich úspěšnému rozvoji nejen v sociálních dovednostech.

Kniha má 104 stran a je vázaná v brožované vazbě.