Není hláska jako hláska

 
 

Pracovní listy pro zábavné procvičování fonematického sluchu.

Dostupnost Skladem (2 ks)
189 Kč    
Kategorie Hry a pracovní sešity pro děti
 

Tyto pracovní listy jsou určený především předškolákům, kteří májí problémy s fonematickým sluchem. Jejich řeč je méně srozumitelná, velmi rychlá a bez sluchové kontroly. Děti v běžné řeči nepoužívají hlásky, které už se naučily u logopeda a nedokáží si samy opravit svůj řečový projev, protože se tzv. "neslyší".

Pokud je fonematický sluch nebo-li také sluchová diferenciace slabá, je potřeba ji důkladně procvičovat a zdokonalovat ještě před samotným nácvikem čtení ve škole.Velmi často se potíže se sluchovou diferenciací projevují jako obtíže už v počátcích čtení, až neschopnost naučit se číst.

Trénink jazykových schopností podstatně zlepšuje pozdější čtení, snižuje riziko vzniku speciálních poruch učení (dyslexie, dysortografie, dysgrafie apod.)  a v neposlední řadě zlepšuje výslovnost, schopnost opravit svůj řečový projev, rozlišit podobné hlásky a adekvátně je použít v řeči.

Autorka, Mgr. Kateřina Slezáková, vystudovala PedF UK, obor speciální pedagogika se zaměřením na logopedii a surdopedii.

Publikace obsahuje 64 stran.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat hodnocení
Nevyplňujte toto pole: