Emoční schéma - Jak se cítím?

330 Kč
Ihned k odeslání (1 ks)

Pro všechny malé děti je těžké pochopit a tím pádem i zvládat své emoce...

Detailní informace

Detailní popis produktu

Aby člověk mohl zvládat své emoce, musí jim správně rozumět. Již u předškoláků je důležité, aby se svými pocity uměli správně zacházet. Jak tedy i malým dětem pomoci rozvíjet emoční inteligenci? Pomocí emočního schématu!

Jak se cítím? I nemluvící děti mohou s touto pomůckou vyjádřit své emoce, pocity a nálady. Mohou o tom tedy svým způsobem komunikovat a to jim pomáhá rozvíjet a zdokonalovat schopnost zacházet s pocity svými i s pocity okolních lidí.

Tato pomůcka je vhodná jak pro malé děti se zdravým vývojem, tak pro děti a osoby s poruchou autistického spektra, poruchami chování nebo mentálním postižením.

Na hlavní dřevěné desce je namalováno 6 obličejů, které zobrazují emoce (jsem veselý, jsem smutný, zlobím se, pláču, stydím se, bojím se). Pomocí dřevěných kolíčků se na příslušné místo na destičce pověsí obličeje. Vrchní místo pro pověšení obličeje není podkreslené a tam dítě umístí obličej s emocí, kterou právě prožívá.

Balení obsahuje hlavní desku (topolová překližka) o rozměrech 42x24,5 cm, 6 obličejů o průměru 7,5 cm a 7 dřevěných kolíčků pro zavěšení obličejů. Tuto pomůcku je možné připevnit kamkoli za pomocí oboustranné lepící pásky, která je na zadní straně základní desky.