Už jste viděli naše nové vzdělávací a naučné hračky?

Cílený rozvoj emoční inteligence u dětí - Emušák Ferda a jeho mouchy je hračka, která má smysl! Tato kniha a vzdělávací hračka vznikla ve spolupráci pedagogů, dětských psychologů i rodičů.

V této knížce najdete celkem 16 pohádek plných pocitů.Každé emoci (radost, strach, hněv, zvědavost, žárlivost, smutek, osamocení a důvěra) se věnují 2 příběhy. Vaše dítě tak může snadněji pochopit emoce a pocity, které se v těchto pohádkách odehrávají. Kniha je také plná návodů pro rodiče nebo pedagogy, jak s jednotlivými příběhy pracovat tak, aby měly pro vaše dítě největší přínos.

Plyšové mouchy, které znázorňují jednotlivé pocity, si dítě může osahat a tak se s pocity lépe ztotožnit. Mohou je žabákovi vkládat do pusy, hrát s nimi scénky nebo je mohou klidně používat i v běžném životě - dítě si může vzít s sebou mouchu například k lékaři a ta mu pomůže zvládnout strach. Moucha může být také vyjádřením toho, co dítě právě prožívá. Sdělení přes hračku je pro děti mnohem jednodušší a umožňuje jim vyjádřit se beze slov.

Emoce provázejí každého člověka od narození. Do konce prvního roku života se dítě potýká s pocity radosti, zlosti, strachu a překvapení. Čím je ale dítě starší, tím víc se škála emocí rozšiřuje. V předškolním věku probíhá tzv. „citová revoluce". V mladším školním věku city dozrávají a formují se. Právě toto období je nejvhodnější pro cílený rozvoj emoční inteligence.

Sedla Vám na rameno moucha zvědavost?

Tak právě pro vás je připravena ukázková kapitola!

Tato didaktická pomůcka pro školky i pro rodiče je vhodná pro děti od 4 do 10 let a obsahuje: Emušáka Ferdu (plyšová žába, která je zároveň i hlavním hrdinou všech pohádek a příběhů), knížku s pohádkami a návody pro rodiče nebo pedagogy, plyšové mouchy znázorňující jednotlivé emoce a praktickou mucholapku, na které jsou mouchy připevněny.

Emušáci     

 

Hravé učení pro předškoláky  hra AKCE OSTROV

Předškolní výuka, aneb co má umět předškolák? Dávno už to nemusí být jen pracovní listy pro předškoláky, úkoly pro předškoláky nebo jiná nudná předškolní příprava.

Tato hra je speciálně vyvinuta jako výuková hračka pro předškoláky, která jim usnadní nástup do první třídy. Rozvíjí dovednosti jako je spolupráce, rozpoznávání písmen, číslic, velikosti, množství, délky nebo barev. Klade velký důraz na rozvoj řečových dovedností - vyjadřování, obohacování slovní zásoby, procvičování plynulosti řeči apod.

Malí hráči sledují příběh mladých výzkumníků, kteří se ztratili na zapomenutém ostrově. Po cestě nalézají stopy (karty) a popisují je. Pravidla hry je možné všemožně měnit podle individuální potřeby vašeho dítěte.

Sada obsahuje podrobný návod ke hře, včetně mnoha tipů, rad a námětů na další aktivity od samotných hráčů, psychologů i pedagogů.

Balení obsahuje: 72 karet předmětů, 8 karet trosečníků, komiks s omalovánkou, návod, 45 šestihranů vyplněných, 9 šestrihranů k domalování, deska základního tábora, kostka s čísly, kostka se symboly, 6 žetonů, 6 figurek

hrave-uceni-pro-pradskolaky-akce-ostrov-2

 

Jak dítě zabavit na týdenní dovolené na chalupě? Nebo na výletě po hradech a zámcích? Máme pro vás tip!

Pecka pro děcka všecka je soubor her, nápadů a zábavy pro víkendy na chalupě, výlety nebo dovolenou. Tato naučná hračka dokáže zábavnou formou vzdělávat děti a rozvíjet schopnosti přiměřené jejich věku. Ukáže dětem nové informace a fakta, rozvíjí konkrétní schopnosti (pohybové dovednosti, vyjadřování, paměť, logiku, tvořivost, mezilidské vztahy, orientaci) a rozvíjí aktivní zájem vašich dětí o okolní svět prostřednictvím zajímavých aktivit a úkolů. Může nabídnout zajímavý program jak jedináčkům, tak sourozencům, nebo dokonce celým rodinám i skupinám dětí.

Pecka obsahuje: Objevitelský deník obsahující přes dvacet aktivit a úkolů, motivační příběh dvou dětí Elišky a Jakuba a návod pro rodiče, jak k celé hře přistupovat. Důležitou součástí PECKY jsou i nejrůznější pomůcky k aktivitám a hrám, takže není nutné nic improvizovaně vyrábět nebo shánět!

Vybírat můžete z témat: Dovolená v přírodě nebo Výlety na hrady a zámky.

Podle věku vašeho dítěte si zvolíte variantu obtížnosti: 3 - 6 let nebo 7 - 11 let.

pecka Všechny tyto hry a hračky pro školky jsou také vhodné jako didaktické pomůcky pro mš nebo jako zábavné hračky pro rodiče zvídavých a aktivních dětí!