Není hláska jako hláska

Neohodnoceno
 
 

Pracovní listy pro zábavné procvičování fonematického sluchu.

Dostupnost Doplníme pro Vás do 14 dnů
Cena 168,18 Kč bez DPH
185 Kč
Kód produktu 75854011
Značka nakladatelství Portál
Kategorie Knihy a pracovní sešity PRO PŘEDŠKOLÁKY a školáky
 

Tyto pracovní listy jsou určený především předškolákům, kteří májí problémy s fonematickým sluchem. Jejich řeč je méně srozumitelná, velmi rychlá a bez sluchové kontroly. Děti v běžné řeči nepoužívají hlásky, které už se naučily u logopeda a nedokáží si samy opravit svůj řečový projev, protože se tzv. "neslyší".

Pokud je fonematický sluch nebo-li také sluchová diferenciace slabá, je potřeba ji důkladně procvičovat a zdokonalovat ještě před samotným nácvikem čtení ve škole.Velmi často se potíže se sluchovou diferenciací projevují jako obtíže už v počátcích čtení, až neschopnost naučit se číst.

Trénink jazykových schopností podstatně zlepšuje pozdější čtení, snižuje riziko vzniku speciálních poruch učení (dyslexie, dysortografie, dysgrafie apod.)  a v neposlední řadě zlepšuje výslovnost, schopnost opravit svůj řečový projev, rozlišit podobné hlásky a adekvátně je použít v řeči.

Autorka, Mgr. Kateřina Slezáková, vystudovala PedF UK, obor speciální pedagogika se zaměřením na logopedii a surdopedii.

Publikace obsahuje 64 stran.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat hodnocení
Nevyplňujte toto pole:
 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.